אודותנו‏ > ‏

מגמות הלימוד

 
 גיאוגרפיה

היקף המגמה: המגמה נלמדת בהיקף  של 5 יח"ל.

פתיחת המגמה:  המגמה נפתחת לתלמידי כיתה י' ונמשכת לאורך שלושת שנות הלימוד בתיכון.

מספר השעות השבועיות:  3 ש"ש ב י' ו – 6 ש"ש ב י"א וב- י"ב.

התכנים הנלמדים:

גיאוגרפיה פיזית: התלמידים לומדים להיעזר  בכלים המאפשרים להם להבין את הנוף אותו הם רואים, לבחון מידע על מזג האוויר וסוגי אקלים בעולם.

גיאוגרפיה אנושית: מיון מדינות העולם למפותחות ומתפתחות, יחסים בין מדינות, השפעתן וכוחן של מעצמות. המצאות או מחסור במשאבי טבע והשפעתם על חיי מדינה.

מהי כלכלה גלובלית, כיצד היא משפיעה על מדינות העולם ומה חלקינו בכלכלה זו.

מועדי הבחינה: בסוף השנה הראשונה נבחנים התלמידים ב 2 יח"ל,  ובסוף השנה השנייה ב 3 יח"ל נוספות.

 

אומנות

היקף המגמה:    המגמה  בהיקף של 5 יח"ל הכוללות,  3 יח"ל בתולדות האומנות  ו - 2 יח"ל סדנת אומנות.

מספר השעות השבועיות:  לימודי המגמה מתחילים בכיתה י'. בכל שנה משלושת שנות התיכון תלמיד חייב ללמוד   3 ש"ש תולדות האומנות  ו 3 ש"ש סדנת אומנות הנלמדות בחדר אומנות, בקבוצות קטנות.

התכנים הלימודיים כוללים:  במסגרת לימודי תולדות האומנות לומדים התלמידים את מרכיביה של שפת האומנות. הם לומדים להתבונן ביצירות אמנות ומבקרים במוזיאון "ישראל". קיימת התייחסות לאומנות מודרנית בכלל ולאומנות ישראלית בפרט.

מועדי הבגרויות:  בסוף כיתה י' ניגשים תלמידי המגמה לבחינת בגרות בהיקף של 1 יח"ל בתולדות   האומנות. בסוף כיתה י"ב נבחנים התלמידים על שתי היחידות הנוספות. כמו כן בסוף כיתה י"ב מציגים תלמידי המגמה תערוכת גמר אישית עליה הם עובדים במהלך השנה האחרונה ללימודיהם. העבודות המוצגות בתערוכה, עוברות ביקורת ע"י מורה וכל תלמיד מקבל ציון בגרות באומנות מעשית.

 

תיאטרון

היקף המגמה: המגמה נלמדת בהיקף  של 5 יח"ל. לימודי התיאטרון מתחלקים ללימוד של חומר עיוני (טקסטים בתיאטרון, ניתוח מחזות והפקות, הכרות עם מאמרים  העוסקים בז'אנרים שונים והכרות עם תולדות התיאטרון) לצד הסדנא של חומר מעשי – משחק, בימוי סצנות, עבודה על דמויות והפקה.

מספר השעות השבועיות:  5 ש"ש בכל שנה. 3 שעות עיוניות ו - 2 ש"ש מעשי.

התכנים הנלמדים: שפת התיאטרון: סוגי במות, תאורה, אביזרים, תלבושות של השחקן ועוד. ז'אנרים וסגנונות בתיאטרון: דרמה, קומדיה וטרגדיה. זרמי התיאטרון של המאה ה – 20: ריאליזם, תיאטרון האבסורד, תיאטרון אפי, דרמה עברית וכד'. יחידת הפקה אשר במסגרתה יתנסו התלמידים בשיעורים מעשיים של משחק ובימוי.

יחידה עצמאית ובה נבדק נושא מסוים בתיאטרון על פי בחירת המורה והתלמיד.

מועדי הבחינה: לקראת סוף כיתה י"א מעלים התלמידים ערב פרויקטים ובו קטעי דיאלוגים ומונולוגים. חלק זה  מהווה 20% מהציון הסופי. לקראת סוף כיתה י"ב מעלים התלמידים ערב ובו מחזה שעובד בעבודת צוות במהלך השנה. כל תלמיד לוקח חלק במשחק וכן אחראי על הבט הפקתי אחד של האירוע. המבחן בהפקה מהווה כ- 20% מהציון הסופי בתיאטרון. ובנוסף בחינה עיונית המהווה 60% מהציון הסופי.

הערה: בכל שנה רוכשים התלמידים מנוי מוזל במיוחד להצגות, צופים ב 5 – 7 הצגות בשנה ומנתחים אותן.

 

 ביולוגיה

היקף המגמה: המגמה נלמדת בהיקף  של 5 יח"ל.

מספר השעות השבועיות:: בכיתה י'  – 4 ש"ש– בכל אחת מהשנים י"א ו י"ב 6 ש"ש.

התכנים הלימודים כוללים:  נושאי חובה בביולוגיה של האדם, אקולוגיה ותהליכים בתא. בנוסף לומדת כל כיתה שני  נושאי בחירה (מבין הנושאים: תורשה, אבולוציה, רבייה, התנהגות בע"ח ועוד). כמו כן במגמה זו אנו מפתחים נושא הרחבה , עבודת חקר במו"פ. במסגרת לימודי המגמה התלמידים מתנסים בקריאת מאמרים מדעיים, ניתוח ותכנון של מחקר, מיומנויות במעבדה ועיבוד כמותי של  נתונים, תוך שימוש בגיליון אלקטרוני.

מועד הבגרות: בסוף כיתה י"א, התלמיד ניגש לבחינה בכתב בהיקף של  2 יח"ל,  ובנוסף לכך עליו עבודת חקר שערכה שווה  ל -  2 יח"ל, הכוללות גם מבחן בעל פה  ובחינה במעבדה .

 

 

   

פיסיקה

היקף המגמה: המגמה נלמדת בהיקף  של 5 יח"ל.

מספר השעות השבועיות: בכיתות י"א ו י"ב בכל שנה כ – 6 ש"ש.

התכנים הלימודים כוללים: אופטיקה גיאומטרית, מבוא לגלים, צל וליקויי מאורות, לימודי מכאניקה, קינטיקה, דינאמיקה, חוק שימור אנרגיה, גרביטציה, חשמל, שדות חשמליים אלקטרומגנטיות, סקירת משוואות מקסוול ועוד.

מועדי הבגרויות: בסוף כיתה י"א בחינה בהיקף של 1.5 יח"ל. בסוף כיתה י"ב בחינה בכתב בהיקף של 2.5 יח"ל ובנוסף לכך בחינת מעבדה בהיקף של 1 יח"ל